Artykuły 2

przez Halina Morhofer-Wojcik

Polska suwerenność

To zdjęcie nie jest zrobione w dniu kapitulacji Powstania Warszawskiego. Jest wykonane 4 października 1944 ,kiedy Gen. bryg. Tadeusz Bór Komorowski w rezydencji von dem Bacha , już jako Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych

Więcej...

przez Halina Morhofer-Wojcik

Nowy Inny - Sprzeciw

Folklor jest ważnym filarem polskiej kultury i jako taki jest polską świętością, wymagającą szacunku i dystansu, wypływających z polskich tradycji patriotycznych.

Więcej...

przez James Wilson

Chamstwo w Państwie - Riposta

Z rosnącą fascynacją obserwuję triumfalny powrót pismaków GW na polonijne łamy. Przyczółki dawno zdobyte, symbole Solidarności zawłaszczone, stanowiska prawie rozdane. Aparat propagandowy znów pracuje pełną parą.

Więcej...

przez Halina Morhofer-Wojcik

Sprostowanie do programu obchodów 72 rocznicy PW

Rozkaz  o rozpoczęciu Powstania Warszawskiego 44, wydał Komendant Komendy Głównej Armii Krajowej w kraju, w Sztabie KG A.K. w Warszawie, a nie płk. Antoni Chruściel.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Polska się zbroi

Budowniczy łodzi podwodnych ze stoczni Thyssen Krupp Marine Systems robią sobie nadzieję na kolejne duże zlecenie. Polskie Ministerstwo Obrony wpisało na listę priorytetów najwyższej wagi zakup nowych łodzi podwodnych. Mają one zastąpić stare jednostki, które są nadal na służbie. Niektóre pamiętają jeszcze lata pięćdziesiąte. W 2021 roku cztery z pięciu jednostek mają być wycofane ze służby.

Więcej...

przez Helen Lewis

25. Jubiläum des Nachbarschaftsvertrages

Kurze Bilanz der letzten 25 Jahre nach der Unterzeichnung des Nachbarschafts- vertrages zwischen Polen und Deutschland.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Łodzie patrolowe dla Saudyjczyków

Rząd federalny jest podzielony: Arabia Saudyjska stara się o zgodę na zakup produktów zbrojeniowych. Z drugiej strony istnieje obawa, że bron ta mogłaby być użyta wbrew międzynarodowym konwencjom. Minister spraw zagranicznych Steinmeier nie ma zastrzeżeń co do części tych umów.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Henryk Sienkiewicz o mowie polskiej

100 lat temu w Dzienniku...

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Die 26. BraLa beginnt am 05.05.2016

Brandenburgische Landwirtschaftsausstellung in Paaren im Glien, Landkreis Havelland bei Berlin

Więcej...